Kancelaria w mediach

Tysiące frankowiczów skazanych na sądy?
Choć KNF czy MF nawołują do polubownego rozwiązywania sporów frankowych, część banków w ogóle nie ma w swojej ofercie powszechnego programu ugód.
zobacz więcej
Frankowicze pod presją. Panika wśród wielu Polaków
Drożejąca szwajcarska waluta i podwyżki stóp procentowych w tym kraju powodują panikę wśród wielu Polaków. Prostego wyjścia z sytuacji nie ma.
zobacz więcej
Frankowicze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wzbiera fala pozwów.
Bankowcy oczekują wzmożonej liczby spraw sądowych w sprawie kredytów walutowych zarówno w tym, jak i przyszłym roku. Jednym z powodów jest drożejący frank.
zobacz więcej
Stopy w Szwajcarii będą rosły. Poczują to frankowicze.
Wysoki kurs franka szwajcarskiego i wzrost stóp procentowych przekładają się wprost na poziom rat kredytów frankowych, co jest wyraźnym impulsem dla frankowiczów do podjęcia działań.
zobacz więcej
Mamy frankowiczów, czas na WIBORowców – Czy kredytobiorcy złotówkowi pójdą do sądów?
Od wielu lat polski sektor bankowy proponuje zawieranie umów kredytowych w oparciu o oprocentowanie, na które składa się marża banku oraz stawka WIBOR.
zobacz więcej
Szansa dla kolejnych kredytobiorców
Kredytobiorcy często nawet nie wiedzą, że ich kredyt jest hybrydowy. Pojęcie to nie jest często spotykane. Udzielając kredytów pracownicy banków również rzadko się na nie powołują, marginalizując lub całkowicie pomijając problem. Ten jednak istnieje i ma poważne konsekwencje w zakresie stosowania instytucji klauzul abuzywnych.
zobacz więcej
Frankowicze na ostatniej prostej
Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydanego dnia 3 października 2019 r. w sprawie o sygn. akt C-260,18 wydawało się, że sprawy kredytów frankowych w końcu znajdą swój szybki i pozytywny dla kredytobiorców finał. Niestety, banki nie rzuciły rękawicy – wręcz przeciwnie, naciski banków na kredytobiorców frankowych stały się jeszcze silniejsze. „Nastąpiło mnożenie problemów i sytuacji faktycznych, które w ocenie banków wymagają odrębnego zbadania.” – wskazuje mec. Paweł Artymionek z Kancelarii OLC Artymionek & Citko prowadzącej liczne sprawy kredytobiorców frankowych – „Rozpoczęła się walka banków nie tyle o zwycięstwo, ile o odsunięcie przegranej w czasie.”
zobacz więcej
Spotkanie frankowiczów z powiatowym rzecznikiem praw konsumentów
Wraca sprawa osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Posłuchaj wywiadu, których gościem był mec. Paweł Artymionek z Kancelarii OLC.
zobacz więcej
“WARSZTATY FRANKOWE” W URZĘDZIE MIASTA
Cykliczne spotkania pt. "Warsztaty frankowe" organizowane przez Kancelarię OLC
zobacz więcej
Ruszają „warsztaty frankowe”.
Kolejne spotkania w ramach serii spotkań z kredytobiorcami frankowymi w ramach warszatów frankowych.
zobacz więcej
Masz kredyt we frankach? To może być spotkanie dla ciebie.
"Warsztaty frankowe" czyli spotkanie dla frankowiczów, których gościem był mec. Paweł Artymionek z kancelarii prawnej OLC.
zobacz więcej
Bezpłatne porady dla frankowiczów
Konferencja dla osób z kredytem frankowym, której współorganizatorem była Kancelaria OLC.
zobacz więcej