Pomoc frankowiczom

Pomoc frankowiczom - Kancelaria OLC


Zrób pierwszy krok - prześlij umowę do bezpłatnej analizy

 


Pomoc frankowiczom


Kiedy decydowałeś się na kredyt we frankach szwajcarskich, zapewniano Cię o jego bezpieczeństwie i stabilności waluty. Dziś jest on koszmarem wszystkich kredytobiorców frankowych. Zmieniający się kurs CHF spędza sen z oczu każdemu, kto posiada kredyt we frankach. Na szczęście sytuacja frankowiczów nie jest patowa – jest rozwiązanie! Jest nim unieważnienie umowy kredytowej lub „odfrankowienie” kredytu. Wymaga to jednak odpowiednich przygotowań i wejścia na drogę sądową z bankiem.

 

Jak banki wprowadzały w błąd kredytobiorców


Banki w oferowanych klientom umowach zawarły szereg niedozwolonych zapisów. Zapisy te wystawiały kredytobiorców na niczym nieograniczone ryzyko kursowe, przed którym same banki się zabezpieczały. Kredytobiorców nie informowano o poziomie ryzyka zmiany kursu walut, często nie pozostawiano też im żadnego wyboru. Osiągnięcie odpowiedniej zdolności kredytowej dla kredytów frankowych było dużo prostsze, a w większości przypadków banki nie oferowały swoim klientom kredytów w walucie polskiej. W efekcie osoba, która chciała kupić mieszkanie lub dom, nie miała innego wyboru – musiała zaciągnąć kredyt waloryzowany.


W umowach kredytowych banki wprowadzały zapisy (sprawdź klauzule abuzywne), które pozwalały im przeliczać walutę kredytu po własnym kursie w dniu jego wypłaty, a następnie dokonywać takich przeliczeń w odniesieniu do każdej dokonywanej przez kredytobiorcę spłaty raty kredytu. W taki sposób bank osiągał dodatkowy zysk, którego wysokość ustalał dowolnie – banki same wyznaczały stosowany przez siebie kurs franka szwajcarskiego.

 
Sprawdź klauzule abuzywne w swojej umowie kredytu frankowego
 
Klauzule abuzywne - SprawdźZarzuty wobec umów frankowych można mnożyć – były to umowy źle skonstruowane, obliczone jedynie na osiągnięcie przez banki zysku kosztem klientów. Niestety, pomimo oczywistego charakteru naruszeń, banki nadal nie uznają roszczeń kredytobiorców.
 

Szansa dla frankowiczów – unieważnienie lub odfrankowienie


Punktem zwrotnym w sprawach frankowiczów było orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydane dnia 16 października 2019 r. w sprawie o sygn. akt C-260/18 (Dziubak). W tym rozstrzygnięciu Trybunał wprost wskazał na nieprawidłowości występujące w umowach kredytów frankowych i dopuścił możliwość stwierdzenia ich nieważności przez sąd. Sprawy frankowe po tym orzeczeniu nie rodzą więc pytania „czy” frankowicze wygrają, tylko „jak dużo” uda im się wygrać.

Część sądów stwierdza nieważność zawartych umów frankowych na skutek ich niezgodności z podstawowymi zasadami prawa. Część sądów opiera to stwierdzenie na usunięciu z treści umowy klauzul niedozwolonych, bez których nie może być ona wykonywana. W niektórych przypadkach może dojść do „odfrankowienia” umowy kredytowej, a więc jej zmiany na umowę kredytu złotowego przy pozostawieniu oprocentowania właściwego dla franka szwajcarskiego. Wszystkie powyższe rozwiązania są dla kredytobiorcy frankowego bardzo opłacalne.

Teraz, kiedy kredytobiorcy frankowi mają do dyspozycji specjalistyczną pomoc prawną i coraz liczniej wydawane pozytywne wyroki sądowe, pozytywne zakończenie sprawy sądowej jest coraz pewniejsze. Sprawa sądowa może dotyczyć zarówno kredytu obsługiwanego, jak i wypowiedzianego przez bank lub spłaconego. W każdym przypadku kredytobiorca może  liczyć na pomoc profesjonalistów, którzy mogą dążyć do wstrzymania płatności rat kredytu w okresie trwania sporu sądowego.
 

Frankowicze coraz częściej wygrywają w sądach


Ostatni rok pokazał, że wyroki sądowe są coraz częściej wydawane na korzyść kredytobiorców, a nie banków. Potwierdzeniem tego są liczne doniesienia medialne o kolejnych wygranych sprawach, według dostępnych danych około 95% spośród zapadłych wyroków w listopadzie 2020 r. było korzystnych dla kredytobiorców (zapadły 134 wyroki sądowe, z czego 127 wyroków korzystnych dla frankowiczów, dla banków korzystnie rozstrzygnięto 5 spraw, z czego 2 skierowano do ponownego rozpoznania). Napawa to optymizmem innych frankowiczów, którzy do tej pory nie wierzyli w możliwość pozytywnego rozwiązania ich problemu.

Nasza Kancelaria uzyskała kilkadziesiąt pozytywnych wyroków frankowych. Nasi Klienci uzyskali już zwrot wpłaconych na poczet spłaty kredytu kwot i zakończyli drogę sądową ostatecznie. Pozwala to nam z dużą dozą pewności wskazać, że to frankowicze znajdują się na wygranej pozycji. Jeżeli tylko proces sądowy prowadzony jest prawidłowo i rzetelnie, kredytobiorca może liczyć na pozytywne jego zakończenie.
 
Sprawdź wyroki frankowe Kancelarii OLC
 
Wyroki frankowe - sprawdź
 

Pomoc dla frankowiczów – gdzie jej szukać?


Skoro niedozwolony charakter zapisów zawartych w umowach kredytów frankowych jest oczywisty, to gdzie można uzyskać pomoc w walce z bankami? Czy państwo zapewnia jakieś wsparcie dla frankowiczów?

Decyzja o rozpoczęciu działań przeciwko bankowi jest indywidualną kwestią każdego kredytobiorcy. Nie można liczyć na rozwiązanie tej kwestii w sposób ogólny. Instytucje takie jak Rzecznik Finansowy, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapewniają nieocenione wsparcie kredytobiorcom toczącym walkę z bankami, jednak nie mają uprawnień, pozwalających im na  zakończenie sporów frankowych. Mogą jedynie wspomagać kredytobiorców na obranej przez nich ścieżce, którą wyznacza postępowanie sądowe.

Nawiązanie walki z bankiem wymaga wejścia  w spór sądowy. W trakcie sprawy sądowej banki reprezentowane są przez profesjonalnych pełnomocników, którzy potrafią wykorzystać każdy błąd niedoświadczonej osoby. Z tej przyczyny niezwykle ważne staje się skorzystanie z pomocy odpowiednio przygotowanej i profesjonalnej kancelarii, która ma doświadczenie w sprawach frankowych.

 
Bezpłatna analiza prawna umowy - sprawdź, ile możesz zyskać
Bezpłatna analiza umowy frankowej - Kancelaria OLC
 

Co musisz wiedzieć zanim pójdziesz do sądu?


Decydując się na pozew sądowy wobec banku, dobrze jest się oprzeć na wiedzy i doświadczeniu specjalistów w dziedzinie prawa bankowego. Przygotowanie do procesu wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i dokonania kalkulacji roszczeń. Wstępna analiza umowy kredytowej pozwala na oszacowanie możliwości działania oraz przede wszystkim wskazanie poziomu roszczeń, które może formułować kredytobiorca. Wykonanie analizy umowy kredytowej powinno więc  być pierwszym krokiem każdego kredytobiorcy frankowego.

Misją naszej Kancelarii jest niesienie pomocy wszystkim kredytobiorcom frankowych. Z tej przyczyny oferujemy sporządzenie darmowej analizy umowy kredytowej. Sporządzenie analizy nie wiąże  się z koniecznością poniesienia jakichkolwiek kosztów. Naszym celem jest pokazanie bankom, że nie mogą bezkarnie wykorzystywać niewiedzy klientów i swojej pozycji. Im więcej frankowiczów pójdzie więc do sądu, tym bardziej banki to odczują. Dlatego nie czekaj – skorzystaj z naszej oferty sporządzenia bezpłatnej analizy umowy kredytowej i zobacz, co możesz zyskać.
 

Czy pomoc prawna frankowiczom jest niezbędna?


Procesy sądowe prowadzone przeciwko bankom są niezwykle trudne i skomplikowane. Ich prowadzenie wymaga nie tylko doskonałego przygotowanie merytorycznego, ale przede wszystkim doświadczenia w tym rodzaju spraw. Postępowania sądowe są też niestety długotrwałe. Typowy proces sądowy może trwać kilka lat, jednak biorąc pod uwagę korzyści płynące z pozytywnego zakończenia sprawy warto jest uzbroić się w cierpliwość.

Procesy w sprawach frankowych wymagają nie tylko doskonałej znajomości prawa bankowego, doświadczenia w tego rodzaju sprawach, ale także dużego zaangażowania. Z tej przyczyny wybór profesjonalnego pełnomocnika prowadzącego sprawę staje się niezwykle istotny. Pełnomocnik taki powinien posiadać nie tylko doświadczenie zdobyte w swoim zawodzie, ale także rozeznanie w sprawach frankowych, co pozwoli mu dopasować strategię procesową nie tylko do konkretnego rodzaju umowy, ale także do konkretnego sędziego prowadzącego sprawę oraz przewidzieć kolejne ruchy pełnomocnika reprezentującego dany bank.
 

Pomoc prawna frankowiczom


Szukasz kancelarii, która poprowadzi Twoją sprawę, dzięki której kredyt frankowy zostanie unieważniony lub odfrankowiony? Postaw na profesjonalizm i doświadczenie w sprawach frankowych – skontaktuj się z naszą Kancelarią. Bezpłatnie dokonamy analizy umowy kredytu frankowego, wyliczymy roszczenia wobec banku i zaproponujemy możliwe rozwiązania. 

 
Prześlij umowę kredytową do bezpłatnej analizy prawnej.
Analiza prawna umowy i wyliczenie roszczeń - Kancelaria OLC


Specjalizujemy się w prawnej pomocy frankowiczom. Obecnie prowadzimy ponad 1000 spraw frankowych na terenie całego kraju. Posiadamy kilkadziesiąt pozytywnych wyroków uzyskanych dla naszych Klientów. Jesteśmy jedną z pierwszych kancelarii, które zajęły się prowadzeniem spraw frankowiczów. Nasze bogate doświadczenie zdobyte przez lata prowadzenia spraw frankowych, pozwala nam na odpowiednie ukształtowanie strategii procesowe oraz dopasowanie jej do Twojej sytuacji. Nie pozwól, aby Twoja sprawa trafiła w ręce kogoś niedoświadczonego. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat spraw frankowych? Zapraszamy na naszego bloga - Pomoc frankowiczom, gdzie poruszamy tematy ważne dla frankowiczów. Jeżeli jakiś problem w Twoim odczuciu wymaga dodatkowego opracowania - zgłoś go do nas kancelaria@kancelaria-olc.pl. Naszym zadaniem jest szerzenie wiedzy o kredytach frankowych, więc postaramy się udzielić odpowiedzi na wszystkie ważne kwestie. 
 

Masz pytania związane ze sprawami frankowymi?


Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego tel. +48 71 307 50 57.
 
Blog frankowicza - Kancelaria OLC      Wyroki sądowe frankowe - Kancelaria OLC      Sprawdź klauzule abuzywne w umowie


Pomagamy poszkodowanym przez banki.
Profesjonalna pomoc prawna dla kredytobiorców.


Masz kredyt w CHF, EURO, USD, PLN? Prześlij zgłoszenie - skorzystaj z bezpłatnej analizy i porady prawnej.
Prześlij umowę kredytową
do bezpłatnej analizy

Wypełnij formularz, aby przesłać wiadomość.
możesz wybrać kilka plików
maks. 20 MB, formaty: pdf, doc, docx, odt, xls, ods, dwg, jpg, png
*
*

Pobierz poradnik dla
kredytobiorców frankowych
Bezpłatny poradnik dla kredytobiorców posiadających kredyt frankowy. Sprawdź jak możemy uwolnić Cię od kredytu.
popup