Błędy w wyborze kancelarii, która ma poprowadzić sprawę frankową

Frankowicze, którzy proces sądowy mają już za sobą mogą głęboko odetchnąć i cieszyć się życiem bez kredytu. Ich sprawę najpewniej prowadziła doświadczona kancelaria, która doskonale poruszała się w sprawach frankowych. Jeśli jednak nadal stoimy przed wyborem odpowiedniej kancelarii, która skutecznie pomaga frankowiczom w dochodzeniu swoich praw, to warto zrobić odpowiedni wywiad, by być pewnym swego wyboru. Jak się okazuje wybór właściwego partnera niekoniecznie jest prosty, a utrudnieniem może być to, że na rynku pojawiło się bardzo wiele podmiotów pozycjonujących się na rzekomych ekspertów w tej dziedzinie. Jak nie wpaść w pułapkę i wybrać odpowiednią kancelarię, na co zwracać uwagę w całym procesie decyzyjnym?
 

Cena jako czynnik decyzyjny?


Trudno o to, by cena nie odgrywała istotnej roli podczas decydowania się na tę czy inną kancelarię. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że zaniżone stawki za obsługę sprawy związanej z kredytem frankowym mogą stosować kancelarie, które dopiero zaczynają zajmować się tego rodzaju procesami, wcześniej podejmujące się zupełnie innych spraw. Powinniśmy mieć na uwadze, że sprawy mające na celu stwierdzenie nieważności umowy frankowej wymagają od prawnika dużego doświadczenia, liczy się znajomość wszelkich detali, specyfiki tego typu postępowań, a także wiedzy zarówno z bankowości, jak i finansów.

Zauważmy także, że oferty za tzw. „zero złotych” to najczęściej fikcja. Miejmy na uwadze, że takie propozycje kancelarie lub firmy prawnicze odbiją sobie w pobraniu prowizji, która najpewniej nie będzie niska. Może się zdarzyć też tak, że niskie wynagrodzenie będzie determinowało minimalizowanie kosztów kancelarii, w rezultacie sprawę może prowadzić nawet student prawa, którego doświadczenie jest znikome.
 

Doświadczenie kancelarii – należy je weryfikować

To jedna z kluczowych kwestii, którą powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na współpracę z tą czy inną kancelarią. Najbardziej wymownym argumentem, który decyduje o doświadczeniu kancelarii, jest ilość wygranych spraw. Na rynku z powodzeniem znajdziemy takie podmioty, które w sprawach frankowych działają już od kilku lat i mają kilkaset wygranych spraw. Przed podjęciem decyzji warto też dokładnie przyjrzeć się działaniom, jakie kancelaria prowadzi w sieci – jak prezentuje się jej strona internetowa, blog firmowy czy media społecznościowe. Aktywność w sieci, pozostawanie w kontakcie z użytkownikami, to duży plus.
 

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę


Jedną z istotnych kwestii, o których warto wiedzieć to ta związana z reklamami, które znajdują się w sieci. Zarówno kancelarie adwokackie, jak i radcowskie związane są kodeksem etyki zawodowej, który wyznacza standard komunikacji z klientem. Renomowane podmioty prawne poszerzają swoją bazę klientów m.in. poprzez polecanie ich usług przez swoich klientów, a także na bazie wygranych spraw. Te informacje przekazywane są przez kancelarie np. na firmowym blogu.

 Data publikacji: 16 sierpnia 2022
Oceń wpis
Udostępnij


Pobierz poradnik dla
kredytobiorców frankowych
Bezpłatny poradnik dla kredytobiorców posiadających kredyt frankowy. Sprawdź jak możemy uwolnić Cię od kredytu.