Unieważnienie kredytu we frankach — poznaj listę obowiązków do spełnienia


Sprawy związane z kredytami frankowymi w Polsce to proceder, który trwa już od wielu lat. W kontekście każdej, konkretnej umowy frankowej każda taka sprawa wymaga nie tylko cierpliwości, ale także fachowego wsparcia prawno-finansowego. W 2023 roku, tysiące kredytobiorców wciąż szuka odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać swoje pieniądze, które stracili na skutek zwarcia niekorzystnych umów frankowych. Kluczem do sukcesu jest wybór doświadczonego i kompetentnego pełnomocnika prawnego, który będzie reprezentował klienta w procesie sądowym. Sprawdźmy więc, na co zwracać uwagę przy wyborze takiego pełnomocnika oraz jakie czekają na nas pułapki.
 

Jak uniknąć pułapek w walce z bankiem?

Eksperci prawni od dawna ostrzegają kredytobiorców przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez niektóre firmy odszkodowawcze oraz podmioty, które chcą określać się jako kancelarie frankowe nie mając do tego podstaw, i które próbują wykorzystać obecne trendy rynkowe. Warto pamiętać, że rynek usług prawnych w Polsce nie jest w pełni uregulowany, co oznacza, że termin „kancelaria prawna” nie jest zastrzeżony jedynie dla adwokatów i radców prawnych. W praktyce oznacza to, że wiele firm może działać jako „kancelarie”, nie podlegając przy tym kodeksowi etyki zawodowej.
 

Różnice między kosztami a jakością

Jednym z najważniejszych aspektów, na które warto zwracać uwagę przy wyborze pełnomocnika prawnego, jest różnica między oferowaną opłatą, którą klient płaci kancelarii, a kwotą, którą otrzymuje adwokat lub radca prawny za swoją pracę. W przypadku pseudokancelarii ta różnica często jest bardzo wyraźna. To oznacza, że im więcej klient płaci kancelarii, tym mniej środków trafia do rzeczywistego prawnika, który będzie reprezentował go w sądzie.

Niestety, często jakość usług w pseudokancelariach pozostawia wiele do życzenia. Adwokat lub radca prawny pracujący pod własnym szyldem będzie wykazywał się zazwyczaj większym zaangażowaniem w sprawę klienta, ponieważ buduje własną reputację i chce osiągnąć jak najlepsze wyniki. Prawnik w pseudokancelarii może być bardziej zdystansowany, a klient traktowany jest jak kolejny numer na liście. Co więcej, przy każdej rozprawie kredytobiorcę może reprezentować inny prawnik.
 

Na jakie sygnały ostrzegawcze warto być szczególnie wyczulonym?

Jak zidentyfikować pseudokancelarię? Oto kilka przesłanek, na które warto zwrócić uwagę:
 • firma działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, co może oznaczać brak obowiązku przestrzegania kodeksu etyki zawodowej,
 • podmiot nie prezentuje pełnej bazy uzyskanych wyroków na stronie internetowej kancelarii,
 • kancelaria reklamuje się niską opłatą startową i uzależnia swoje honorarium od wyniku sprawy, co może skutkować ukrytymi kosztami,
 • umowa zawarta z kancelarią zawiera niejasne klauzule i nie podaje szacunkowej kwoty honorarium w przypadku wygranej,
 • kancelaria próbuje uzyskać pełnomocnictwo do rozliczeń pomiędzy klientem a bankiem, co jest ryzykowne dla kredytobiorcy,
 • honorarium kancelarii obejmuje również zasądzone odsetki za zwłokę, co może oznaczać utratę dodatkowych środków przez klienta.
 

Jak znaleźć dobrą kancelarię do sprawy frankowej?

Jeśli jesteś frankowiczem i pragniesz odzyskać swoje pieniądze, poznaj kilka kroków, które powinieneś podjąć:
 • Skompletuj dokumenty kredytowe, umowę oraz historię spłaty kredytu.
 • Wybierz kilka renomowanych kancelarii adwokackich lub radcowskich, które specjalizują się w sprawach frankowych.
 • Wyślij do tych kancelarii prośbę o analizę umowy i podanie kosztów współpracy, w tym pełnej kwoty honorarium w przypadku pełnej wygranej.
 • Porównaj oferty pod względem cenowym, ale również jakości kontaktu oraz doświadczenia prawników.
 • Sprawdź opinie klientów, ale bądź ostrożny, ponieważ niektóre pseudokancelarie mogą kupować pozytywne komentarze.
Wybór pełnomocnika prawnego to klucz do sukcesu w walce z bankiem w sprawie frankowej. Dlatego warto zrobić wszystko, by uniknąć współpracy z pseudokancelarią i wybrać rzetelnego prawnika, który będzie skutecznie walczył o unieważnienie wadliwej umowy kredytowej. Decyzja ta może znacząco wpłynąć na wynik sprawy i na to, czy uda się odzyskać utracone korzyści finansowe.
 
Sprawdź nasze wyroki CHF - Kancelaria Frankowa
 

Dlaczego warto inwestować w profesjonalną pomoc prawno-finansową?

Walka z bankiem w sprawie umów frankowych to skomplikowany proces, który wymaga dogłębnej wiedzy prawniczej i finansowej. Tylko doświadczony pełnomocnik może pomóc klientowi w analizie umowy kredytowej, identyfikacji nieprawidłowości oraz skutecznym prowadzeniu sprawy przed sądem. Inwestycja w profesjonalną pomoc prawno-finansową może się zwrócić wielokrotnie, gdy klient odzyska swoje pieniądze.

Ponadto pełnomocnik prawny ma dostęp do specjalistycznych narzędzi i zasobów, które umożliwiają mu przeprowadzenie skutecznej analizy finansowej oraz przygotowanie solidnych dowodów w sprawie. Kwestią najistotniejszą jest przecież przekonanie sądu co do nieważności umowy frankowej i uzyskanie korzystnego wyroku.

Walka z bankiem w sprawie umów frankowych to proces wymagający odpowiedniego wsparcia prawno-finansowego. Wybór doświadczonego i rzetelnego pełnomocnika prawnego, unikanie pseudokancelarii oraz dokładne rozważenie ofert kancelarii adwokackich i radców prawnych to kroki, które mogą pomóc kredytobiorcy w odzyskaniu utraconych pieniędzy. Inwestycja w profesjonalną pomoc prawno-finansową może się zwrócić wielokrotnie, gdy klient odzyska swoje środki i uzyska korzystny wyrok sądu.

 
Specjalizujemy się w sprawach kredytów frankowych - prowadzimy sprawy przeciwko wszystkim bankom, które udzielały kredytów frankowych. Miarą naszej skuteczności są wyroki sądowe w prowadzonych przez nas sprawach - sprawdź wyroki CHF. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami lub skorzystania z darmowej analizy umowy kredytu frankowego - obejmującej analizę prawną wraz z wyliczeniem roszczeń i scenariuszem pozwu frankowego.


 Data publikacji: 21 listopada 2023

Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące kredytów i pozwów bankowych
Paweł Artymionek - obsługa prawna Wrocław
Paweł Artymionek
Radca prawny
Adam Citko - obsługa prawna Wrocław
Adam Citko
Radca prawny

Oceń wpis
Udostępnij
Wydrukuj