>

Blog

Rok temu rozpoczęły się nagłe wzrosty rat kapitałowo-odsetkowych. W zależności od tego czy umowa kredytowa mówi o WIBORZE 3M, czy 6M w odpowiednich odstępach czasu opłacane raty podlegały niekorzystnej modyfikacji.
Refinansowanie kredytu mieszkaniowego coraz częściej leży w kręgu zainteresowań kredytobiorców. Przeniesienie kredytu do innego banku może być rozwiązaniem korzystnym finansowo.
Nawet połowa frankowiczów negatywnie odczuwa efekty nieustannie rosnących zobowiązań wobec banku. Wprawdzie sytuacja frankowa najmocniej przekłada się na relacje pomiędzy małżonkami, to jednak nie pozostaje ona bez wpływu na dzieci.
Do sądów trafia coraz więcej pozwów, to oznacza, że są one coraz mocniej obłożone pracą. Czy zostanie wprowadzone rozwiązanie, które pozwoli przyspieszyć rozpoznawanie spraw frankowych?
Wprawdzie popularność kredytów walutowych drastycznie spadła, to jednak nadal są one możliwe do zaciągnięcia. Należy orientować się w takich kwestiach jak ryzyko kursowe, przeliczniki, czy też tendencja rynku walutowego.
Już 8.06. TSUE odpowie na pytanie: Czy konsument który wziął kredyt frankowy i w części przeznaczył go na działalności gospodarczą jest dalej konsumentem? 
W 2022 r. mogliśmy obserwować serię podwyżek stóp procentowych, które wyraźnie przełożyły się na cały rynek kredytowy. A jakie są prognozy na najbliższy czas?
Argumentacja, którą stosują banki w sprawach frankowych, często ma prowadzić do zakwestionowania statusu konsumenta, czyli odmówienia mu ochrony z art. 385 kodeksu cywilnego. J
KNF (Komisja Nadzoru Finansowego), która często stawia się w roli adwokata lobby bankowego, podejmuje próby narzucenia kredytobiorcom frankowym mocno niekorzystnych ugód oferowanych przez banki.
Bank Centralny w Szwajcarii broniąc się przed skutkami inflacji po raz kolejny podniósł stopy procentowe. W rezultacie tej podwyżki frankowicze muszą liczyć się też z kolejnymi wzrostami rat kredytowych.